BILETY Śledź nas

o nas

Spółka Igrzyska Europejskie 2023 sp. z o.o. została powołana w celu przygotowania i realizacji przedsięwzięć oraz wykonywania zadań związanych z organizacją Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Nasz zespół

Marcin Nowak

Prezes Zarządu Spółki Igrzyska Europejskie 2023

Dwukrotny Olimpijczyk, finalista olimpijski i trzykrotny medalista Mistrzostw Europy w lekkoatletycznych biegach sprinterskich. Szef Misji Olimpijskiej Tokio 2020. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie ze stopniem doktora nauk o kulturze fizycznej. Ukończył także Apsley Business School w Londynie z tytułem Executive Master of Business Administration (MBA). 

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu i pracy w stowarzyszeniach oraz instytucjach publicznych i rządowych. Był inicjatorem, współorganizatorem i organizatorem międzynarodowych imprez sportowych. Przez dwie kadencje zasiadał w zarządzie KS AZS AWF Kraków. W tym samym okresie tworzył i koordynował w Małopolsce program upowszechniania sportu „Lekkoatletyka dla Każdego”. Przez ponad trzy lata kierował Departamentem Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Do jego obowiązków należał m.in. nadzór nad Polskimi Związkami Sportowymi, kontrola racjonalności i rzetelności w dysponowaniu środkami publicznymi oraz budowanie Strategii Polskiego Sportu na kolejne lata. Od 2020 roku pełni rolę dyrektora Działu Współpracy Międzynarodowej i Projektów Sportowych w Polskim Komitecie Olimpijskim.

Michał Langer

Dyrektor Operacyjny/Wiceprezes Zarządu Igrzyska Europejskie 2023 Sp. z o.o.

Michał Langer od samego początku uczestniczył w projekcie IE2023. Zarządzał zespołem ekspertów na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Urzędu Miasta Krakowa. Odpowiadał za przygotowanie i zdefiniowanie pierwszych działań spółki jako Komitetu Organizacyjnego.

Obecnie jako Wiceprezes i Dyrektor Operacyjny odpowiada za realizację założeń organizacyjnych
i operacyjnych w poszczególnych projektach.

Michał Langer kompetencje zdobywał biorąc udział w organizacji największych imprez sportowych
w Polsce, podczas UEFA EURO 2012 był Menadżerem ds. Transportu Turniejowego i Operacji Lotniskowych. Pomysłodawca aplikacji, która do dziś jest wykorzystywana przez UEFA i FIFA przy planowaniu transportu. Koordynował Finały Ligi Europy. Współpomysłodawca projektu pozyskania Mistrzostw Europy w Amp Futbolu 2020. W trakcie organizacji UEFA EURO U21 Polska 2017 pełnił rolę Menadżera Projektu Miast Gospodarzy i Operacji Pozasportowych. Jako Ekspert ds. Transportu i Operacji Lotniskowych w ramach Komitetu Konkursowego Kraków 2022 przygotowywał wniosek aplikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Pracował przy organizacji Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Mistrzostw Świata Juniorów w Short Tracku 2018 oraz Mistrzostw Polski 2018 w tej samej dyscyplinie.

Michał Langer jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Nim rozpoczął pracę w świecie sportu, był związany z branżą kurierską i logistyczną. Przez wiele lat blisko związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Współpracował także z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego, a w latach 2019 – 2021 pełnił funkcję sekretarza generalnego Polskiego Związku Badmintona.

Janusz Kozioł

Wiceprezes Zarządu Spółki Igrzyska Europejskie 2023

Od kilku lat pozostaje bliskim współpracownikiem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. W latach 2015 – 2017 w randze Doradcy, a od 2017 do dziś jako Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwoju Kultury Fizycznej. Od 2020 r. szef wspólnego dla Miasta i Urzędu Marszałkowskiego Zespołu Zadaniowego ds. Igrzysk Europejskich 2023. Był także Pełnomocnikiem Prezydenta ds. organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej U21. W 2021 pełnił rolę szefa organizacyjnego turnieju mistrzostw Europy w AMP futbolu oraz współorganizatora Mistrzostw Europy Dywizji II w blind futbolu. Obecnie jest koordynatorem organizacji turnieju finałowego Champions League w AMP futbolu oraz koordynatorem starań Krakowa o Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 r.

W przeszłości pracował świecie mediów - w „Gazecie Krakowskiej”, Telewizji Kraków i Radiu Kraków. W 2013 roku był związany z Wisłą Kraków, w randze wiceprezesa zarządu. Przez osiem lat był starszym wykładowcą w Akademii Wychowania Fizycznego. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Maciej Kurp

Wiceprezes Zarządu Igrzyska Europejskie 2023 Sp. z o.o./Dyrektor Administracyjno-Ekonomiczny

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada tytuł MBA, ukończył liczne szkolenia i kursy, także w zakresie administracji i zarządzania.

Posiada bogate doświadczenie w wielu dziedzinach, m.in. w administracji samorządowej,  prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, zarządzaniu spółkami prawa handlowego, kierowaniu organizacjami trzeciego sektora czy pracy akademickiej.

Po studiach odbył aplikację notarialną, tworzył lokalny samorząd m.in. jako przewodniczący Rady Miasta, czy też kierując pracami całej administracji w roli Sekretarza Miasta. Przez kilkanaście lat z powodzeniem prowadził działalność gospodarczą, głównie w zakresie nieruchomości. W ostatnim okresie zarządzał jako Prezes i Wiceprezes Zarządu spółką komunalną, następnie jako Pełnomocnik Zarządu spółką akcyjną.

Agnieszka Matras-Latko

Dyrektor Pionu Operacji Obiektowych

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunek Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Od początku kariery zawodowej związana ze światem sportu. Przez jedenaście lat pracowała dla jednego z najstarszych polskich klubów piłkarskich MKS Cracovia SSA. Przez ostatnie siedem lat pełniła funkcję Dyrektora Stadionu i bezpośrednio uczestniczyła w zarządzaniu 15-tysięcznym obiektem sportowym. Zarówno podczas codziennego funkcjonowania jak i przy okazji wysokich rangą imprez sportowych czy koncertów. Brała udział w organizacji m. in. Mistrzostw Europy UEFA 2012, Mistrzostw Europy UEFA U-21 2017 oraz Mistrzostw Europy AMP Futbol 2021.

Prywatnie jest miłośniczką aktywnego spędzania czasu wolnego. Jej ulubione formy aktywności fizycznej to bieganie, jazda na nartach i fitness.

Berenika Baranowska

Dyrektor Pionu Wolontariatu

Od wielu lat kooordynatorka wolontariatu, założycielka i prezes Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie, należącego do Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu. Odpowiedzialna za prowadzenie Punktu Pośrednictwa Wolontariatu, koordynację projektów, prowadzenie  warsztatów i szkoleń dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu
w organizacjach i instytucjach. Doradzała NGO’som i instytucjom z zakresu współpracy
z wolontariuszami. Ekspertka certyfikująca Organizacje Przyjazne Wolontariuszom oraz wieloletnia organizatorka wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu” oraz Małopolskiej Gali Wolontariatu.  

Zajmowała się organizacją Good Deeds Day Polska 2018, angażującego ponad 2000 wolontariuszy z 16 miast. Przez wiele lat organizowała  wolontariat przy międzynarodowym festiwalu filmowym OFF CAMERA. W 2018 roku była koordynatorem wolontariatu przy szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach oraz wielu wydarzeniach sportowych m.in.: MEN'S EHF EURO 2016 Poland – Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej,  UEFA European Under-21 Championship 2017 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Memoriał Kamili Skolimowskiej, Poland Business Run, AMP Futbol EURO 2021.

Dariusz Dymiński

Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa

Przez 30 lat życia zawodowego związany z Policją, z czego 17 lat poświęcił na przygotowanie oraz realizację najważniejszych wydarzeń międzynarodowych i imprez sportowych. Ekspert i zarządzający bezpieczeństwem podczas najważniejszych imprez ostatniej dekady: UEFA EURO 2012, ME w piłce nożnej U-21, MŚ w piłce nożnej U-20, MŚ w piłce siatkowej 2014, ME w piłce ręcznej 2016. Koordynator projektu w obszarze bezpieczeństwa Światowych Dni Młodzieży, Szczytu NATO 2016 oraz Szczytów Klimatycznych COP – 19  i COP – 24. Współautor ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Od ośmiu lat członek komisji ds. bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich i delegat meczowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Akademii Obrony Narodowej. Zarządzał zespołami ludzkimi i zadaniowymi jako szef Policyjnego Centrum Dowodzenia. Przygotowywał i  brał udział w projektach międzynarodowych i krajowych z zakresu podnoszenia kompetencji służb porządku publicznego.

Ivetta Roczek

Dyrektor Pionu Hospitality/Zarządzanie Projektami

Od ponad dwóch dekad specjalizuje się w zarządzaniu projektami podczas wydarzeń o różnorodnej charakterystyce, wśród których są im.in. duże wydarzenia sportowe, gale czy konferencje. Zdobywała doświadczenie przy organizacji międzynarodowych zawodów sportowych. Największe z nich to Letnie Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010, MEN’s EHF EURO 2016, Mistrzostwa Europy UEFA U21 Polska 2017 czy też Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.

Kreowała i realizowała wydarzenia wieloprojektowe. Efektywnie tworzyła struktury zespołów organizacyjnych i uczestniczyła w realizacji projektów m.in. hospitality, transport, bezpieczeństwo. 

Ivetta Roczek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Interesuje się architekturą, fotografią i polskimi kryminałami, a w dni wolne od pracy uwielbia odkrywać mniej znane zakątki Polski. Została uhonorowana brązową odznaką „Za zasługi dla Sportu” za osiągnięcia w działalności w zakresie sportu.

Kamil Poradzisz

Dyrektor ds. Logistyki

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku Zarządzanie i Marketing ze specjalizacją Zarządzanie Kadrami Przedsiębiorstwa. Studia skończył z tytułem magistra inżyniera. 

Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał jeszcze na studiach, pracując jako menedżer restauracji na Rynku Głównym w Krakowie. Po zdobyciu dyplomu, jego pasją stała się logistyka i w tej dziedzinie rozwijał swoje umiejętności, pracując przez dziesięć lat w firmie Tele-Fonika Kable S. A. W ostatnim czasie zatrudniony jako Inżynier Projektu ds. Planowania Logistycznego przy rozbudowie zakładu MAN Trucks sp. z o. o. w Niepołomicach. 

Pasjonat sportu, sędzia piłkarski, aktywnie uprawiający amatorsko piłkę nożną. Fan włoskiej kuchni i kinomaniak.

Kazimierz Kwasek

Dyrektor Pionu Ticketingu

Z wykształcenia architekt po studiach na Politechnice Krakowskiej oraz Hochschule Coburg w Niemczech, od urodzenia związany z Krakowem.

Od ponad dwudziestu lat zdobywa doświadczenie w pracy związanej z zarządzaniem procesami, biznesem, logistyką oraz pochodnymi tematami jako menedżer, dyrektor oraz prezes zarządu spółek. Od 2015 roku w branży wydarzeń sportowych. Realizowane zadania to konsultacja, rozwój i organizacja systemów IT, produkcja, logistyka dostaw biletów oraz zaproszeń i finalnie obsługa klientów na każdym etapie organizacji danego zadania. Pracował przy największych wydarzeniach i turniejach sportowych w Polsce m. in. dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, UEFA (Mistrzostwa Europy UEFA U-21 w 2017) czy też FIFA (Mistrzostwa Świata FIFA U-20 w 2019).

Prywatnie fan piłki nożnej, sportu, zdrowego stylu życia, biegacz długodystansowy oraz pasjonat fotografii sportowej i podróży.

Krzysztof Augustyn

Dyrektor Pionu Sportowego

Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego ze stopniem doktora nauk o kulturze fizycznej oraz Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu (program MBA). Trener klasy mistrzowskiej i menedżer współpracujący ze środowiskiem lekkoatletycznym. 

Dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich w roli trenera (2016, 2020). Jako czynny zawodnik chodu sportowego związany z Podkarpaciem, potem przeniósł się do Krakowa, by podjąć naukę na studiach.

Od 2014 r. życie zawodowe w głównej mierze ukierunkował na zarządzanie krakowskimi obiektami sportowymi (m.in. organizacja zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży oraz wydarzeń sportowych dla mieszkańców Krakowa). Organizator i współorganizator kilkunastu imprez sportowych.

Patrycja Czak

Dyrektor Pionu Marketingu i Promocji

Ukończyła studia z zakresu zarządzania, marketingu, socjologii, komunikacji społecznej i public relations. Od niemal piętnastu lat związana z szeroko pojętą branżą marketingową i reklamową. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno z ramienia agencji kreatywnych, jak i sektora prywatnego. Zajmowała się realizacją działań z zakresu marketingu zewnętrznego oraz wewnętrznego, zarządzaniem projektami, implementacją marek na nowe rynki, planowaniem i wdrażaniem długofalowych strategii marketingowych, działaniami z zakresu public relations, performance czy digital marketingu. Realizowała działania marketingowe i PR-owe dla takich marek jak Toyota, SKODA, BMW, MINI, Tauron, Grupa Allegro, czy P&G.

Paweł Gołpyś

Dyrektor Pionu Akredytacji

Rocznik ’92. Urodzony w dniu rozgrywania derbów Pragi pomiędzy Slavią a Duklą, co sam skrupulatnie sprawdził wiele lat później. 

Od środka widział największe imprezy sportowe. Zaczynał od wolontariatu podczas EURO 2012. Potem na tej samej zasadzie uczestniczył w organizacji finału Ligi Europy na Stadionie Narodowym, finałów Mistrzostw Europy w piłce ręcznej oraz finału Ligi Mistrzów w Mediolanie. Następnie, już zawodowo, m.in. mistrzostwa Europy UEFA do lat 21, mistrzostwa świata FIFA do lat 20, a także finał Ligi Europy czy siatkarskie Klubowe Mistrzostwa Świata. 

Kilka lat spędził w korporacjach, gdzie podpatrywał różne style zarządzania, organizacji, wdrażania procesów i rozwiązań oraz dowiedział się całkiem sporo o biznesie, ludziach, pieniądzach, wartościach i rozwoju.

Po godzinach spiker, sędzia piłkarski oraz maratończyk.

Tomasz Pichlak

Dyrektor Pionu HB & Produkcji Telewizyjnej

Urodzony w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Marketingu Sportu w Szkole Głównej Handlowej. 

Związany z mediami od ponad 20 lat, głównie z TVP, gdzie przeszedł ścieżkę zawodową od stażysty do zastępcy dyrektora. Zaczynał w sportowej Telegazecie, koordynował dział sportu w Ośrodku Mediów Interaktywnych, następnie pracował dla redakcji oprawy TVP Sport. Kierował anteną TVP HD, działem kreacji i rozwoju w Technologiach oraz był zastępcą dyrektora w Ośrodku Mediów Interaktywnych. Odpowiadał kompleksowo za wiele projektów mediowych oraz produkcji telewizyjnych. W ostatnich latach koordynował projekty medialne dla podmiotów sportowych.

Tata dwóch córek. W wolnych chwilach fan narciarstwa, dobrego jedzenia i kina.

Dawid Gleń

Dyrektor Pionu Media/Rzecznik Prasowy

Od 2019 roku związany z Samorządem Województwa Małopolskiego. Początkowo odpowiedzialny za kontakty z mediami, wizerunek instytucji, organizację wydarzeń oraz dostęp do informacji publicznej w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Od 2021 roku rzecznik prasowy Województwa Małopolskiego. Reprezentował Marszałka Województwa wraz z Zarządem Województwa w mediach oraz kierował biurem prasowym.

Absolwent Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, na wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Początek pracy zawodowej związany z przemysłem wydobywczym, gdzie zajmował się m. in. organizacją prac oraz logistyką.

Poza pracą zaangażowany w ratownictwo i rozwój ochotniczych straży pożarnych.

Wojciech Werens

Manager ds. Transportu

Absolwent Germanistyki oraz Zarządzania i Marketingu.

W czasie swojej kariery zawodowej z sukcesem zarządzałem zarówno pracą jednostek, jak i departamentami w obrębie organizacji. Pracował w szkolnictwie. Zdobył doświadczenie we wszystkich kluczowych obszarach zarządzania operacyjnego przedsiębiorstwem, od logistyki poprzez finanse, zasoby ludzkie, marketing i sprzedaż. Zarządzał strukturami rozproszonymi terytorialnie i organizacyjnie. Kierował różnorodnymi projektami o rożnym zasięgu, krótko jak i długoterminowymi, w których uczestniczyło od kilkuset do kilku milionów osób. Kierował transportem podczas EURO2012r, Mistrzostw Świata w Pilce Nożnej U20 oraz Mistrzostw Europy U19 w Polsce. Nadzorował transport podczas szczytu NATO w Polsce – jak mówi: „moim samochodami i z moim kierowcami jeździli Wszyscy oprócz Prezydenta Obamy”, następnie Konferencja Banku Odbudowy i Rozwoju w Warszawie, Fora Ekonomiczne w Krynicy, Szczyt Klimatyczny w Warszawie, Finały Ligii Europy w Warszawie i w Gdańsku to kolejne wyzwania jakim z sukcesem dowodził, - „uwielbia pracę w dynamicznym zespole, gdzie wszystko się szybko zmienia i cały czas stawiane są wyzwania co dziwne bo na co dzień pasjonat wędkarstwa i dalekich podroży.

Dołącz do nas!

Dołącz do nas i bądź częścią największego multidyscyplinarnego wydarzenia sportowego w Europie w 2023 roku!

oferty pracy bip

    lub odwiedź nas na innych portalach

    Cookies

    Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.